Klasy młodsze witają wiosnę

Powitanie wiosny – 21 marca 2016 r.

Wiosna to cudowna pora roku, dlatego pierwszy dzień jej panowania jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkich, niezależnie od wieku. Przygotowania do dnia 21 marca dzieci z klas początkowych naszej szkoły rozpoczęły dużo wcześniej: prowadząc rozmowy o zmianach zachodzących w przyrodzie, szukając oznak wiosny na spacerach, ucząc się wierszy i piosenek o tematyce wiosennej, wykonując prace plastyczne. W piątek na holu przed pokojem nauczycielskim pojawiła się tablica ze wspaniałą dekoracją autorstwa nauczycielki świetlicy, pani Jolanty Paruk, przedstawiającą wiosnę w jej najpiękniejszej, przyrodniczej odsłonie. Dziś wszystkie dzieci i dorosłych obowiązywał zielony strój, przez co w szkole zrobiło się niezwykle wesoło i ciepło, mimo chmur, deszczu i zimna za oknem. Miłymi gośćmi były maluchy z zaprzyjaźnionego przedszkola „Zielny Zakątek” z grupy sześciolatków oraz ich panie nauczycielki. Uroczystość rozpoczęła się od prezentacji multimedialnej „Witaj Wiosno”, przygotowanej przez panią Zofię Kowalczuk, po której odbył się quiz wiedzy o wiośnie. Następnie dzieci z klasy drugiej przedstawiły inscenizację „Przyjście wiosny”, przygotowaną pod okiem wychowawczyni, pani Doroty Kamińskiej. Wszystkie klasy zaprezentowały się kolegom z przedszkola w mini-recitalu piosenkarskim dotyczącym przyjścia wiosny, a na koniec pani Barbara Chancewicz zaprosiła do improwizacji muzycznej „Taniec motyli”. Kukłę marzanny potraktowano niezwykle humanitarnie i ekologicznie chowając ją do worka, by tam poczekała na powrót zimy. Ostatnim akcentem powitania wiosny było zrobienie pamiątkowych zdjęć.