Klasy młodsze na wycieczce edukacyjnej

Klasy młodsze na wycieczce edukacyjnej – 14 czerwca 2019 r.

W dniu 14 czerwca klasy I-III wzięły udział w wycieczce edukacyjnej. Pierwszym punktem wyjazdu było Muzeum Ziemi i Park Dinozaurów w Jurowcach. Pan przewodnik bardzo ciekawie i momentami zabawnie opowiadał o dinozaurach i innych prehistorycznych stworzeniach, zabierając wszystkich w niezwykłą podróż w przeszłość. Następnym przystankiem był park linowy z licznymi atrakcjami, z których wszyscy chętnie i z radością skorzystali. Po zabawie przyszedł czas na lekcje muzealne w Podlaskim Muzeum Kultury Ludowej. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Klasy pierwsze były na zajęciach „Zioła w wiejskiej chacie”. Spotkanie rozpoczęło się w ogródku zielarskim, skąd uczestnicy przeszli się do wnętrza kuchni zabytkowej chałupy z Pieczysk. Tam zapoznali się z historią uprawy ziół, ich suszeniem i przechowywaniem, dowiedzieli się, które z ziół były wykorzystywane w medycynie ludowej, a które znalazły zastosowanie w kuchni, wzbogacając smak potraw. Część warsztatową zakończyło przygotowanie pieprzu ziołowego. Klasa druga i trzecia odbyły lekcję „O sztuce drzeworytu”. Zajęcia dotyczyły tradycyjnych technik graficznych, przede wszystkim drzeworytu – jednym z jego elementów jest tłoczenie kart pocztowych w prasie drzeworytniczej. Podczas spotkania dzieci stworzyły własną pocztówkę, którą następnie zabrały ze sobą do domu. Wycieczka była bardzo udana.