IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta”

IX Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wkrótce Święta” – 12 grudnia 2018 r.

W dniu 12 grudnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Sokółce odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia  IX Edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wkrótce święta”. Ten niezwykły wernisaż już na stałe wpisał się do kalendarza szkolnych imprez i uroczystości i  nadal cieszy się dużą popularnością wśród dzieci i młodzieży. W tym roku do wspólnego malowania zaproszono „artystów” w wieku od 5 do 15 lat. Wykonane przez nich prace są niepowtarzalne, a pomysły oraz zastosowane techniki godne uznania.  Komisja miała trudne zadanie, aby wybrać z najładniejszych prac te wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Warto podkreślić, że wszystkie obrazy, które dostarczono do naszej szkoły, niezależnie od przydzielonego miejsca, są zwycięskie: pełne dziecięcej fantazji, twórczej ekspresji i zaangażowania, oddające nastrój nadchodzących świąt. Prace oceniało jury zgodnie z regulaminem konkursu według następujących kategorii: 5-latki, 6-latki, kl. I, II, III, IV- V, VI-VII. Razem oceniono 217 prac z 15 placówek oświatowych. Miłą niespodzianką było nadesłanie prac z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mikluszowicach w województwie małopolskim – do tamtejszych przedszkolaków powędrują zasłużone dyplomy i upominki. Łącznie nagrodzono i wyróżniono 71 prac. Oceniając świąteczne dzieła zwracano uwagę na samodzielność, zastosowaną technikę plastyczną, pomysł, przesłanie oraz wkład pracy. Młodzi artyści udowodnili, że znają tradycje świąteczne i potrafią niezwykle pięknie i twórczo je zinterpretować,  stosując  różnorodne techniki plastyczne. Szczególne gratulacje należą się dzieciom ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które zawsze tworzą prace nie tylko piękne, ale i wzruszające. Organizatorka i pomysłodawczyni konkursu, pani Jolanta Paruk podkreśla, że konkurs sprzyja integracji środowisk szkolnych i przedszkolnych oraz pomaga w wymianie doświadczeń i umiejętności. Niebagatelna jest też zasługa nauczycieli i rodziców, którzy  wspierają dzieci w artystycznych dążeniach i pomagają rozwijać twórczą pasję. Galę wręczania nagród i dyplomów uświetniły wokalno-literackie występy uczniów SP 3.

Przeprowadzenie turnieju oraz obdarowanie twórców wspaniałymi nagrodami nie byłoby możliwe bez wsparcia i życzliwości sponsorów. Są to:

 1. Burmistrz Sokółki Pani Ewa Kulikowska i zastępca burmistrza Pan Adam Kowalczuk.
 2. KattLett , autorka komiksów Pani Michalina Daszuta
 3. Metal-Fach Pan Jacek Kucharewicz, Pan Janusz Kaźmierski
 4. Bank Pekao – Pani Celina Paszko
 5. Piekarnia „Jaskółka” – Pani Teresa Górska
 6. Bank Spółdzielczy w Sokółce – Pan Klemens Kaczyński
 7. Biuro- Serwis  – Pan Marcin Dylewski
 8. Sklep Lewiatan – Pani Edyta Bondaryk
 9. Księgarnia „A KuKu…” – Pani Marzanna Adamowicz
 10. Bank PKO BP – Marzena Anna Bielenica
 11. Pan Adam Kozłowski – SERVIRE
 12. Pan Mariusz Woronowicz – Naprawa Aut Powypadkowych

prace nagrodzone 2018