IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

IV Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych KWoKA – 21 maja 2014 r.

ZSO na Osiedlu Zielonym to szkoła, w której młodzieży proponuje się wiele niekonwencjonalnych i przez to skutecznych metod nauki języka angielskiego. Jedną z takich inicjatyw jest zorganizowanie Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych, nazwanego w skrócie i z przymrużeniem oka „KWoKA”, który w tym roku odbył się już po raz czwarty. Organizatorzy: pan Sławomir Rochalski, Marta Jóźwik i Katarzyna Chociej, do konkursowych zmagań zaprosili uczniów sokólskich gimnazjów. Młodzież podzielona na dziewięć trzyosobowych zespołów startowała w trzech rundach, składających się z zestawu pięciu kolejek pytań. Wszystkie dotyczyły wiedzy na temat historii, geografii, polityki, kultury i tradycji krajów anglojęzycznych. Po każdej rundzie odpadały trzy zespoły, nagradzane za swój wysiłek dyplomami. Decydująca była ostatnia runda, która wyłoniła finałową trójkę. Ostateczny wynik rozgrywek, obserwowanych wnikliwie przez komisję konkursową w składzie: Marta Jóźwik, Dorota Horczak, Bartosz Wojciechowski przedstawia się następująco:
I miejsce drużyna „Brown Team” z ZSI w składzie: Michał Kułakowski, Łukasz Staranowicz, Ernest Gieniusz
II miejsce drużyna „Yellow Team” z ZSO w składzie: Ewa Kowalczuk, Jacek Kowalczuk, Aleksandra Parchanowicz
III miejsce drużyna „Black Team” z ZSI w składzie: Aleksandra Giba, Angelika Prokopczyk, Aleksandra Giba
Wszystkie trzy drużyny otrzymały atrakcyjne nagrody: dyplomy, słuchawki, książki i gadżety. Fundatorzy nagród to ZSO, wydawnictwo McMillan, firma A.H Czarneccy. Pomysły anglistów z Zielonego Osiedla są dowodem na to, że nauka języka obcego może być w równym stopniu efektywna, jak też efektowna. Gratulujemy i czekamy na kolejne propozycje!