IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny

IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny – 11 marca 2014 r.

W dniu 11 marca w SP 1 w Sokółce odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny o tytuł Supermatematyka dla uczniów klas początkowych. W tym roku do zmagań przystąpiło ponad 80 uczniów w 11 szkół miasta i gminy Sokółka. Naszą szkołę reprezentowali:
z klasy I Antoni Piskurewicz, Iga Kuklicz, Iga Miron, Natalia Tołłoczko
z klasy II Julia Anastazja Dębko, Mateusz Domin, Jan Bartosz Szymański
z klasy III Oliwia Fiłoń, Julia Repucha, Karolina Kurza
Poziom konkursu był bardzo wysoki, dzieci musiały zmierzyć z zupełnie innym typem zadań niż te, które rozwiązuje się na co dzień w klasie. Wymagały one dużej wiedzy matematycznej, logicznego myślenia, sprawnej techniki rachunkowej oraz pomysłowości i twórczego podejścia. Nasi przedstawiciele wypadli bardzo dobrze, pokazali, że Królowa Nauk, jaką jest bez wątpienia matematyka, nie jest aż taka straszna.  I miejsce zajęła Iga Kuklicz, wyróżnienia zdobyły Iga Miron i Natalia Tołłoczko.  Wszyscy uczestnicy turnieju oprócz dyplomów otrzymali też drobne upominki.