IV Międzyszkolny konkurs Czytania ze Zrozumieniem

IV Międzyszkolny konkurs Czytania ze Zrozumieniem 28 maja 2015 r.

Dziś w naszej szkole odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”. Wzięło w nim udział 44 dzieci klas początkowych z ośmiu szkół podstawowych miasta i gminy Sokółka. Uczniowie zmagali się z interpretacją testów, wyszukiwaniem informacji, formułowaniem wniosków, budowaniem odpowiedzi na pytania i innymi, trudnymi zadaniami. W czasie gdy komisja sprawdzała prace, uczestnicy konkursu obejrzeli przedstawienie „Śpiąca królewna”, w wykonaniu dzieci z Koła Teatralnego prowadzonego przez panią Katarzynę Daszuta. Ostateczny wynik czytelniczej rywalizacji przedstawia się następująco:
Klasy pierwsze:
I miejsce: Olga Hanczaruk – ZSI, Dominika Sołtan – SP3 II miejsce: Adrian Druć-SP1, Blanka Wojdałowicz – ZSI, Michał Januszkiewicz- SP1, Paweł Jacewicz- ZSI
III miejsce: Olga Kozakiewicz – SP1, Patrycja Pawłowska, SP3, Krzysztof Agacki – SP3
Klasy drugie:
I miejsce: Leon Jatkowski – SP1, Natalia Tołłoczko – SP3, Gabriela Hulewicz, SP1
II miejsce: Iga Kuklicz – SP3, Antoni Piskurewicz – SP3, Wiktoria Szyszko- SP1
III miejsce: Dominik Kondrat- SP Stara Rozedranka, Jakub Roszkowski, SP Stara Rozedranka, Hanna Łukaszewicz:ZSI
Klasy trzecie:
I miejsce: Zuzanna Białous- SP Stara Rozedranka
II miejsce: Rafał Jacewicz – ZSI, Dominik Kieda- SP Stara Rozedranka
III Miejsce: Paweł Doroszkiewicz- ZSI, Mateusz Domin- SP3, Zofia Lewosz – SP Geniusze
Wyróżnienia: Oliwia Puszko – ZSI, Wiktoria Bieniasz – SP1, Magdalena Mróz – SP1
Wyróżnione dzieci otrzymały nagrody książkowe i dyplomy. Pozostałe dyplomy i drobne gadżety.