Inscenizacja „Wesoły Nowy Roczek”

Inscenizacja „Wesoły Nowy Roczek” – 11 stycznia 2019 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z Kółka Teatralnego z klasy Ia zaprezentowały inscenizację „Wesoły Nowy Roczek”. Na przedstawienie zaproszono kolegów z klas I-IV wraz z opiekunami. Pierwszaki wystąpiły w podwójnej roli – miesięcy i pór roku. Wszystkie dzieci nie tylko pięknie recytowały swoje role, ale też ładnie śpiewały piosenki. Dodatkowym atutem występu były proste, ale czytelne przebrania oraz, jak przystało na teatralny występ, rekwizyty. Po części literacko-muzycznej odbył się quiz, w czasie którego widzowie odgadywali zagadki dotyczące miesięcy i pór roku. Ponieważ Nowy Rok jest na początku karnawału, to spotkanie zakończyły taneczne występy dziewczynek z grupy tanecznej „Rytm”, do której należą również uczennice z klasy Ia.