III miejsce w wojewódzkim konkursie „Projekt z ZUS”

III miejsce  w wojewódzkim konkursie „Projekt z ZUS” – 6 czerwca 2024 r.

Uczennica naszej szkoły-Amelia Normantowicz z klasy VII a zajęła III miejsce w wojewódzkim konkursie „Projekt z ZUS”. Wykonała piękny plakat, który został doceniony przez jury. W tegorocznej odsłonie konkursu „Projekt z ZUS” na najlepszą pracę wyjaśniającą, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, walczyło kilkuset uczniów szkół podstawowych. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu plakatu lub komiksu lub nagraniu filmu, który wyjaśnia, jak istotną rolę odgrywają ubezpieczenia społeczne. Nasza szkoła od lat bierze udział w projekcie ZUS. Uczy on młodzież, by być wzajemnie odpowiedzialnym wobec osób, które przynależą do innych pokoleń, ubezpieczać się w czasie aktywności zawodowej i indywidualnie dbać o swoją emerytalną przyszłość. Wszystko po to, aby systematyczne budować świadomość młodego pokolenia o tym jak ważne są ubezpieczenia społeczne. Szkolnym koordynatorem projektu jest pani Dorota Zalewska.