Iga i Agnieszka Mistrzyniami Podlasia w pływaniu

Iga i Agnieszka Mistrzyniami Podlasia w pływaniu – 1 grudnia 2018 r.

W miniony piątek i sobotę odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział 361 zawodniczek i zawodników z 13 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym.
Zawody odbywały się w sześciu kategoriach wiekowych: rocznik 2008 i młodsi, rocznik 2007, 2006, 2005, 2004 i 2003 i starsi. W każdej prowadzona była klasyfikacja na najlepszego zawodnika i zawodniczkę imprezy /decydowała suma punktów Fina za 4 starty/. Na zakończenie mistrzostw nagrodzono trzech najlepszych zawodników i zawodniczki z każdej kategorii wiekowej.
W tej rywalizacji rewelacyjnie spisały się uczennice naszej szkoły Iga Kuklicz i Agnieszka Ancypo trenujące w UKS Omega Sokółka, które zdobyły razem osiem medali.
W kategorii wiekowej rocznik 2006 wspaniale zaprezentowała się Iga Kuklicz. Iga zdobyła złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/, dwa srebrne na dystansach 100m stylem grzbietowym i 100m stylem klasycznym /nowy rekord klubu/. Stanęła również na trzecim stopniu podium w wyścigu na 400m stylem dowolnym. Iga zwyciężyła w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku.
W najstarszej kategorii wiekowej 2003 i starsi znakomite występy odnotowała Agnieszka Ancypo, zdobywając złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz trzy srebrne na 50m i 100m stylem motylkowym /nowe rekordy klubu/ oraz 50m stylem dowolnym /nowy rekord klubu/. Agnieszka zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w swojej kategorii wiekowej.