I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Sokólskiego w Szachach

I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Sokólskiego w Szachach 12 czerwca 2021 r.

W sobotę,12 czerwca w naszej szkole, odbyły się I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Powiatu Sokólskiego w Szachach.
Do rywalizacji przy szachownicach przystąpiło 44 szachistów z dziewięciu szkół podstawowych powiatu sokólskiego. Turniej odbywał się pod hasłem „Edukacja przez Szachy w Szkole”. Patronat nad turniejem objęła Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska. Organizatorem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 3 i Akademia Sportów Umysłowych Sokółka.
Turniej posunięciem na szachownicy otworzyli zastępca burmistrza Adam Juchnik, a w imieniu rodziców – Ewa Rećko.
Rywalizacja była wyrównana, poszczególne szkoły dzieliła niewielka ilość punktów. Oto wyniki:
I miejsce SP Janów – 17,0 pkt
II miejsce SP 2 Sokółka- 16,0 pkt.
III miejsce SP 3 Sokółka – 14,0 pkt
IV miejsce SP Bogusze – 12,0 pkt
V miejsce SP Stara Kamionka – 11 pkt
VI miejsce SP Jacowlany – 9,5 pkt
VII miejsce SP Nowy Dwór – 7,0 pkt
VIII miejsce SP Korycin – 5,0 pkt
IX miejsce SP Stara Rozedranka – 4 pkt
O miejscu w rywalizacji szkół decydowała suma punktów trzech najlepszych zawodników szkoły.
W klasyfikacji open:
I miejsce Aleksander Dziełak SP Janów – 7,0 pkt. Alek wygrał wszystkie partie i dzięki temu SP Janów zajęła I miejsce w rywalizacji szkół.
II miejsce Weronika Lisowska SP 2 Sokółka – 6,0 pkt
III miejsce Gabriela Hapoń SP 2 Sokółka – 5,0 pkt
W klasyfikacji klas 0-III:
I miejsce Aleksander Dziełak SP Janów – 7,0 pkt
II miejsce Patrycja Hapoń SP 2 Sokółka – 4,0 pkt
III miejsce Maria Małgorzata Wierzbicka SP 3 Sokółka – 4,0 pkt
W klasyfikacji klas IV-VIII:
I miejsce Weronika Lisowska SP 2 Sokółka – 6,0 pkt
II miejsce Gabriela Hapoń SP 2 Sokółka – 5,0 pkt