Gościmy uczniów z polskiej szkoły na Litwie

Gościmy uczniów z polskiej szkoły na Litwie – 23, 24 maja 2014 r.

W dniach 23-24 maja w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym gościli uczniowie wraz z opiekunami z polskiego Gimnazjum im. Żejmiana w Podbrodziu  na  Litwie. Siedemnastoosobowa grupa przyjechała z rewizytą na zaproszenie dyrektora ZSO, pana Adama Kowalczuka. Do współpracy obu placówek doszło dzięki zaangażowaniu pana Jerzego Awdzieja z Rady Rodziców ZSO, który w czasie biznesowych wyjazdów na Litwę miał okazję poznać szkołę, jej sympatycznych nauczycieli i wychowanków. Gospodarze zapewnili litewskim gościom nie tylko noclegi i wyżywienie, ale też zadbali o różnego rodzaju atrakcje i rozrywki. I tak w piątek podbrodzianie w Muzeum Ziemi Sokólskiej poznali historię i kulturę naszego miasta, w kinie „Sokół” obejrzeli film „Transcendencja”, a po chwili relaksu i odpoczynku  na krytej pływali ruszyli na spacer po Sokółce, połączony z zakupami i wizytą w lodziarni. Warto zaznaczyć, że wyżej wymienione atrakcje były możliwy m.in dzięki uprzejmości dyrektorów OSiR-u, SOK i kina. Przez cały czas pobytu gości towarzystwa dotrzymywali uczniowie z klasy II b gimnazjum wraz z panią Moniką Klim, Katarzyną Chociej i panem Sławomirem Rochalskim. W sobotę, w czasie festynu rodzinnego w ZSO, goście z Litwy wystąpili z częścią artystyczną. Dziewięcioletnia Gabrysia wspaniale wykonała piosenkę „Maleńka Ewo”, zaś grupa taneczna dziewcząt oszołomiła wszystkich brawurowym wykonaniem układu tańca nowoczesnego. Miłym akcentem było wręczenie przez nauczycielki, panie Alicję i Walentynę, obrazu namalowanego przez uczennicę gimnazjum Żejmiana oraz tradycyjnych, litewskich słodyczy. Szkoła na Osiedlu Zielonym obdarowała na pożegnanie swoich gości upominkami, ufundowanymi przez Biuro Serwis Marcin Dylewski, PSS Jaskółka, Bank PeKaO S.A., Urząd Miejski w Sokółce,  A.W.Galewskich i ZSO.