Gościmy młodzież z Litwy

Gościmy młodzież z Litwy – 19 maja 2023 r.

Dnia 19 maja naszą szkołę odwiedzili uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Sokółce oraz uczniowie z Litwy, którzy przyjechali do Sokółki w ramach Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Towarzyszyły im koordynatorki tego projektu, Pani Zuzanna Szarkowska – Czeczko oraz Pani Urszula Drewniak. Goście spotkali się z klasą 1 b wraz z wychowawczynią p. Anną Bajeńską. Spotkanie przebiegło w niezwykle ciepłej i przyjaznej atmosferze. Przyjęliśmy naszych gości pięknym uśmiechem oraz kolorowymi kartkami, które uczniowie klasy pierwszej własnoręcznie przygotowali, aby podziękować swoim nowo poznanym kolegom, koleżankom oraz Paniom, za spotkanie oraz wspólnie spędzony czas. Dowiedzieliśmy się, jaki jest cel realizowanego projektu. Otrzymaliśmy w prezencie materiały do wykorzystania na zajęciach. Są to przedmioty wydrukowane przez wychowanków w drukarce 3D oraz zdjęcia przez nich wykonane, które następnie za pomocą aplikacji zostały przekształcone w kolorowankę. Wszyscy wyszliśmy z tego spotkania bogatsi o nowe doświadczenia oraz znajomości. Serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.