Goście z międzynarodowej organizacji studenckiej AISEC

Od 7 do 10 stycznia w naszej szkole ponownie gościły studentki reprezentujące jedną z największych międzynarodowych organizacji studenckich AIESEC. To stowarzyszenie umożliwia swoim członkom poszerzanie wiedzy i umiejętności oraz przybliża im różnorodne problemy współczesnego świata, m.in. poprzez praktyki zagraniczne. Gościliśmy Natalię Almaguer z Monterrey w Meksyku oraz Raianne Martins z Brazylii.


Studentki realizowały zadania związane z programem „Enjoy my origin”. Jego celem jest pokazanie uczniom ze szkół podstawowych i gimnazjów, że naprawdę warto uczyć się języka angielskiego. Poprzez interaktywne warsztaty praktykantki nie tylko ćwiczyły z młodzieżą słówka i gramatykę, ale też pokazały kulturę swoich krajów w takich aspektach jak pogoda, historia, jedzenie, środowisko, architektura, język i podróże. Uczniom najbardziej spodobały się specjały meksykańskiej kuchni oraz nauka samby i brazylijskich tańców weselnych.
Nauczyciele języka angielskiego: Marta Jóźwik, Katarzyna Borkowska i Sławomir Rochalski, dbali o to, by Natalia i Raianne nie tylko pracowały z uczniami, ale też by poznały Sokółkę i okolice. Sokólszczyzna wywarła na gościach duże wrażenie. Studentkom szczególnie spodobały się Bohoniki oraz kościół pw. św. Antoniego. Przypominamy, że we wrześniu gościliśmy Mariyę z Bułgarii i Dede z Indonezji.