Finał konkursu krótkich form teatralnych ph. „Sztuka odmawiania”

Finał konkursu krótkich form teatralnych ph. „Sztuka odmawiania” – 9 grudnia 2014 r.

9 grudnia 2014 r. na scenie sokólskiego kina odbył się finał konkursu krótkich form teatralnych ph. „Sztuka odmawiania” z zakresu profilaktyki uzależnień. Organizatorzy akcji – Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Starostwo Powiatowe i Burmistrz naszego miasta – zaprosili do udziału młodzież szkół gimnazjalnych powiatu sokólskiego. Do artystycznych zmagań przystąpiło łącznie siedem zespołów z pięciu gimnazjów, w tym dwie drużyny z naszej szkoły. Uczniowie podeszli do zadania bardzo poważne i profesjonalnie. Młodzież wraz z opiekunką, nauczycielką biologii, panią Jolantą Steckiewicz, opracowała scenariusze, przygotowała podkład muzyczny, stroje i dekoracje. Trud się opłacił, gdyż zespół uczniów klasy II a w składzie: Hubert Kieda (autor jednego ze scenariuszy), Filip Bakun, Jakub Sawicki, Michał Gojko i Artur Lingo zajął w konkursie pierwsze miejsce. Natomiast drużynie w składzie: Barbara Pyłko, Monika Trzasko, Ewa Matuszkiewicz, Gabriela Szuszkiewicz i Mateusz Wiski przyznano wyróżnienie. Ogłaszając werdykt członkowie jury podkreślili, że wybór był jednogłośny, przez co sukces naszej młodzieży jeszcze bardziej doniosły i zasłużony. Miłym akcentem było wręczenie nagród rzeczowych, ufundowanych przez Starostwo Powiatowe oraz Burmistrza Sokółki. Młodym aktorom oraz pani Steckiewicz gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów na niwie artystycznej i naukowej.