Europejski Dzień Języków

Europejski Dzień Języków- 11 grudnia 2014 r.

Co roku w naszej szkole obchodzony jest Europejski Dzień Języków. To doskonała okazja, by zwrócić dzieciom uwagę, jak ważna jest umiejętność porozumiewania się ludzi z różnych stron Europy i świata. Na co dzień w trakcie lekcji uczniowie poznają tajniki języka angielskiego i rosyjskiego w tradycyjny sposób: korzystając z podręczników i ćwiczeń, zakuwając słówka, przygotowując się do klasówek i sprawdzianów. Dziś było inaczej. Rusycystka, pani Małgorzata Chociej, przygotowała interpretację znanej i lubianej ludowej bajki pt. „O rybaku i złotej rybce”. Młodzi wykonawcy z klasy piątej przedstawiali tę opowieść na przemian w języku ojczystym, rosyjskim i angielskim, dlatego też na scenie wraz ze zmianą języka, w jakim inscenizowano bajkę, zmieniali się też aktorzy. Pomysł bardzo spodobał się widowni. Czekamy na kolejne ciekawe pomysły, jak efektywnie i efektownie uczyć się języków obcych.