Dzień ziemniaka

Dzień ziemniaka – 7 października 2020 r.

W dniu 7 października klasy młodsze wzięły udział w Święcie Ziemniaka. Z powodu panującej epidemii uroczystość nie mogła odbyć się na świeżym powietrzu tylko w szkole, ale i tak było ciekawie, wesoło i twórczo. Każda klasa realizowała swoje działania. I tak dzieci między innymi poznały historię ziemniaka, wykonały kartoflane buzie oraz stemple z ziemniaka, przygotowały grzybki z ziemniaczanymi kapeluszami, rozwiązywały zagadki tematyczne i wzięły udział w konkursie rzucania ziemniakiem do celu. Po wysłuchaniu ciekawostek o kartoflach degustowano potrawy z tej pożywnej rośliny. To tylko niektóre z atrakcji, które zawierały elementy wszystkich rodzajów edukacji. Dzieciom najbardziej podobało się ziemniaczane drugie śniadanie przygotowane w domu wspólnie z rodzicami. Wspaniale prezentują się też ziemniaczane ludziki, zwierzątka i grzybki. Miejmy nadzieję, że za rok Święto Ziemniaka będzie można zorganizować w plenerze.