Dzień Ziemniaka

Dzień Ziemniaka 23 września 2022 r.

W dniu 23 września uczniowie klas młodszych naszej szkoły obchodzili Dzień Ziemniaka. Ta miła uroczystość na stałe wpisała się w kalendarz imprez i jest przez dzieci bardzo lubiana. Każda klasa przygotowała swoje atrakcje. Była więc degustacja ziemniaczanych potraw przygotowanych w domu, oglądanie tematycznych filmików, wykonanie prac plastycznych i technicznych oraz kart pracy. Miłą niespodziankę przygotowały panie kucharki, częstując dzieci pysznymi ziemniakami „w mundurach”. Wszyscy mieli też okazję przypomnieć sobie historię tego warzywa i jego długą drogę z Ameryki Południowej do Europy i potem Polski. W ten oto sposób uczniowie odbyli niecodzienną i pouczającą lekcję historii i przyrody.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzień Ziemniaka