Dzień ziemniaka

Dzień ziemniaka 23 września 2021 r.

Jesień to czas zbiorów owoców i warzyw, w tym tak popularnych i królujących w naszej kuchni jak ziemniaki, zwane także kartoflami, pyrami lub grulami. Z tej okazji uczniowie młodszych klas naszej szkoły tradycyjnie obchodzili Dzień Ziemniaka. Niestety, ze względu na sytuację epidemiologiczną tegoroczne święto miało nieco inny charakter. Nie było wspólnych zabaw i gier oraz pieczenia ziemniaków, ale atrakcji i tak nie zabrakło. Pierwszaki wysłuchały bajki o ziemniaku i obejrzały filmik edukacyjny, po czym wykonały piękne kompozycje z ziemniaczanych stempelków. Kolorowały też rysunek przedstawiający budowę tej rośliny, poznając przy tym nowe słowa takie jak bulwa i łęty. Najfajniejszym momentem była degustacja potraw z ziemniaków, przygotowanych w domu i stanowiących drugie śniadanie w zastępstwie kanapek. Frytki, placki, kopytka, chipsy, smażone talarki smakowały naprawdę wyśmienicie. Klasy drugie przygotowały plakat mówiący o tym co można zrobić z ziemniaków. Trzeciaki własnoręcznie wykonały sałatkę ziemniaczaną i przygotowały wystawkę z ziemniaczanymi stworkami.