Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania – 8 listopada 2022 r.

8 listopada obchodzimy Dzień Zdrowego Śniadania. To najważniejszy posiłek w ciągu dnia, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Z badań wynika, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną. W trosce o kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, dzieci z klas I-III naszej szkoły co roku biorą udział w akcji jedzenia zdrowego drugiego śniadania. 8 listopada wszyscy przynieśli do szkoły smaczne i pożywne kanapki z dodatkiem warzyw, owoce i warzywa, naturalne soki, wodę mineralną i pożywne przekąski. Było smacznie, kolorowo, wesoło i co najważniejsze- zdrowo!

ZOBACZ ZDJĘCIA: Dzień Zdrowego Śniadania