Dzień Zdrowego Śniadania

Dzień Zdrowego Śniadania – 6 listopada 2015 r.

Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Śniadanie daje moc”. Jest to program edukacyjny organizowany w ramach Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, który przypada 8 listopada. Akcja organizowana jest w całej Polsce od pięciu lat. Ma zachęcić młodych ludzi do nierezygnowania z najważniejszego posiłku dnia, jakim jest śniadanie.
W tym roku uczniowie klas 4-6 SP oraz klasy drugie gimnazjum na zajęciach technicznych przygotowywali pyszne sałatki warzywne i owocowe oraz kanapki pod okiem p. Małgorzaty Chociej, natomiast pracę uczniów klas 1-3 SP nadzorowały ich wychowawczynie. Szkolna pielęgniarka wygłosiła pogadankę o racjonalnym odżywianiu, piramidzie zdrowia oraz o tym, jak dbać o kondycję fizyczną i sprawność umysłu.
Nikogo nie trzeba przekonywać, że śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem. Dostarcza energii na cały dzień. Celem akcji jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych poprzez zwiększenie udziału produktów bogatych w witaminy, zdrowych i niezbędnych do prawidłowego rozwoju młodych organizmów. Dziś, kiedy wszechobecna jest żywność wysoko przetworzona, szybkie i niezdrowe przekąski, gdy na każdym kroku kuszą słodycze propagowanie racjonalnego odżywiania wydaję się być szczególnie ważne.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sokółce od kilku lat biorą też udział w programie edukacyjnym „Owoce i warzywa w szkole”, realizowanym przy współpracy z Agencją Rynku Rolnego, oddział w Białymstoku, oraz w programie „Szklanka mleka”.