Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia – 25 listopada 2021 r.

Dzień Pluszowego Misia co roku obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto obchodzone jest dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszak obchodził swoje setne urodziny. Z tą zabawką związana jest niezwykła historia. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych – Teodor Roosvelt, wybrał się z przyjaciółmi na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w pewnej gazecie, której czytelnikiem był producent zabawek. Zainspirował się on tym wydarzeniem i stworzył nową zabawkę dla dzieci, właśnie w formie pluszowego misia. Dziś pluszowy miś to kultowa zabawka na całym świecie i mimo upływającego bywa największym przyjacielem dziecka. Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego sympatycznego święta. W tym dniu w każdej ławce obok ucznia siedział jego pluszowy przyjaciel. Nauczyciel bibliotekarz p. Regina Sawicka przygotowała wystawkę książek, których bohaterem są misie i opowiedziała o najsłynniejszych niedźwiedziach, nie tylko bohaterach bajek, ale i żyjących naprawdę. Dzieci rysowały portrety misiów, śpiewały tematyczne piosenki i oglądały filmiki. To był bardzo miły dzień.