Dzień jabłka

Dzień jabłka – 28 września 2023 r.

28 września swój dzień obchodzi najbardziej popularny owoc w naszym kraju, czyli jabłko. Jest ono pełne witamin i błonnika, a jego regularne spożywanie pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, a także sylwetkę. W tym dniu celebruje się wszystko, co dotyczy jabłek i sadów. Również uczniowie naszej szkoły włączyli się do międzynarodowych obchodów święta tego ważnego owocu. I tak w pudełkach śniadaniowych znalazły się różne odmiany jabłuszek – schrupanych ze smakiem po konsumpcji kanapek. Dzieci wykonały różnorodne prace plastyczne z jabłkiem w roli głównej. Nie zabrakło też zabaw i piosenek tematycznych. Ażeby nie zapomnieć o jabłkach i ich jak najczęstszym spożywaniu, podajemy kilka ważnych informacji do zapamiętania:
Jabłka dostarczają nam mnóstwo witamin i energii.
Skórka jabłka zawiera chrom – minerał, który odgrywa ważną rolę u w działaniu insuliny. Insulina jest hormonem, który pomaga regulować poziom cukru we krwi, umożliwiając wykorzystanie cukru do produkcji energii.
Jabłka są bogatym źródłem błonnika pokarmowego, dzięki czemu dają uczucie sytości i przyspieszają metabolizm, korzystnie wpływając na trawienie.
Świeże jabłka są dobrym źródłem witaminy C i doskonałym źródłem kwercetyny, a także mają dużą liczbę polifenoli.