Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej – 13 października 2021 r.

14 października tradycyjnie obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej, nazywany potocznie Dniem Nauczyciela. To wyjątkowa okazja do tego, by pedagogom i wychowawcom podziękować za ich pracę, poświęcenie i trud wkładany w kształcenie młodego pokolenia. W tym roku świętowaliśmy nieco inaczej, ze względu obostrzenia sanitarne. Nie było wspólnego spotkania na akademii, występ artystyczny został nagrany i udostępniony do indywidualnego obejrzenia w klasach w wersji online. Część literacką przygotowała pani Dorota Zalewska wraz z uczniami. O oprawę muzyczną zadbał zespół prowadzony przez pana Marcina Muchę. Pokaz taneczny przygotowały panie Barbara Chancewicz i Dorota Kamińska wraz z dziewczynkami z klas pierwszych i drugiej a. Filmik z występu nagrał i zmontował pan Radosław Kacunel. Miłym akcentem było złożenie życzeń pracownikom szkoły przez przedstawicieli uczniów i wręczenie „antystresowych tik-taków”. Rada rodziców zaś zaprosiła nauczycieli na słodki poczęstunek. Niektórzy nauczyciele naszej szkoły zostali uhonorowani Nagrodą Dyrektora szkoły oraz Nagrodą Burmistrza.

zobacz nagranie akademii: Dzień Edukacji Narodowej