Dzień Edukacji Narodowej

Obchody Dnia Edukacji Narodowej – 13 października 2016 r.

Dziś w ZSO na Osiedlu Zielonym w Sokółce odbyły się miejsko-gminne obchodny Dnia Edukacji Narodowej. Wśród licznie przybyłych gości byli:
• burmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk,
• pracownice Wydziału Oświaty UM panie Anna Sidor Żemajduk i Urszula Marchiel
• dyrektorzy placówek podległych Urzędowi Miasta: pan Zbigniew Dębko SOK, pani Joanna Bienasz Biblioteka Publiczna, pani Marta Półtorzycka OPS
• dyrektorzy szkół i przedszkoli: pani Elżbieta Pawlukiewicz Przedszkole na Osiedlu Zielonym, pani Krystyna Pakuła SP1, pani Bożena Dykiel SP Bogusze, pani Beata Maliszewska ZDZ Gimnazjum
• prezes ZNP pani Janina Sawicka
• prezes Sokólskiego Klubu Kolarskiego „Sokół” pan Piotr Kirpsza
• proboszcz Parafii NCiKCh ks. Bogusław Urban i ks. kanonik Józef Kuczyński
• emerytowani nauczyciele: pan Stanisław Omachel, pani Krystyna Czołpińska, pani Teresa Rygasiewicz i pan Andrzej Wysocki
• przewodnicząca Rady Rodziców pani Izabela Parchanowicz
Cześć oficjalną rozpoczęła pani dyrektor Anna Andrzejewska, która przywitała gości i złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia. Głównym punktem uroczystości była akademia. Montaż słowno-muzyczny przygotowały panie Dorota Zalewska i Ewa Dębko, grupy taneczne panie Barbara Chancewicz, Dorota Kamińska i Elżbieta Król, a o scenografię zadbała pani Małgorzata Chociej. Trzeba przyznać, że nasi uczniowie wypadli wspaniale, a młodzi muzycy: Julka Borowska grająca na keyboardzie, Julka Dębko na perkusji i Mateusz Zalewski na gitarze – zachwycili niewątpliwym talentem. Ważną częścią uroczystości było wręczenie nagród Burmistrza Sokółki i medali KEN nauczycielom szkół podstawowych i gimnazjów gminy Sokółka oraz nagród dyrektora ZSO. Dzisiejsze spotkanie było też okazją do rozpoczęcia nowego sezonu w szkółce kolarskiej, funkcjonującej przy naszej szkole dzięki wsparciu Urzędu Miasta i pod patronatem Burmistrza Sokółki. Szkółka powstała z inicjatywy instruktora kolarstwa pana Piotra Kirpszy, który potrafił przekazać swoją sportową pasję najmłodszemu pokoleniu i mimo że kolarze trenują od niedawna, to już mają na swoim koncie znaczące sukcesy. Ostatnim punktem uroczystości było przekazanie do użytku nowych pomieszczeń oraz wspólny poczęstunek.