” Dzieci i ruch drogowy”

Udział w akcji edukacyjnej” Dzieci i ruch drogowy” – 10 października 2017 r.

W tym roku szkolnym Firma Celsium (dostawca ciepła systemowego), kolejny raz przeprowadza akcję edukacyjną wśród uczniów klas pierwszych pod hasłem ” Dzieci i ruch drogowy”. Najważniejszą korzyścią z uruchomienia tego typu programu jest wpajanie dzieciom właściwych zachowań. Ma to w przyszłości pomóc w samodzielnym poruszaniu się po drogach i wyrobić umiejętność przewidywania zagrożeń, które mogą napotkać w drodze do szkoły. Według statystyk policji, najwięcej wypadków zdarza się w obszarze zabudowanym na prostym odcinku, poprzez nieostrożne wejście pieszego na jezdnię. Najwięcej zagrożeń policja odnotowuje jesienią i jest to zjawisko obserwowane od kilku lat. W tym czasie pogarszają się warunki atmosferyczne oraz warunki drogowe, wcześnie zapada zmrok. Dochodzi do potrąceń pieszych, gdyż stają się oni gorzej widoczni. Dzieci zaczynają właśnie nowy rok szkolny i edukacja w tym zakresie jest bardzo ważna.
10 X 2017 r. przedstawicielki firmy dotarły do pierwszaków z naszej szkoły. Podczas spotkania dzieci przypomniały zasady ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po jezdni. Dla wszystkich pierwszaków Celsium przygotowało drobne upominki. Po wysłuchaniu cennych informacji, dzieci otrzymały w prezencie elementy odblaskowe, dzięki którym będą dobrze widoczne na drodze i kolorowe plany lekcji, przypominające o zachowaniu ostrożności na drodze.