Chrońmy środowisko – spotkanie z biblioteką

Chrońmy środowisko – spotkanie z biblioteką – 11 czerwca 2019 r.

11 czerwca w świetlicy Szkoły Podstawowej Nr 3 na Osiedlu Zielonym odbyły się zajęcia przeprowadzone przez bibliotekarkę z Filii Bibliotecznej nr 1. Ich tematem była ochrona środowiska.
Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się czytaniem. Tym razem był to wiersz pt. „Sprzątanie świata” opowiadający o tym, jak ważne jest segregowanie śmieci i dbanie o środowisko. Po wysłuchaniu tekstu dzieci podzieliły się swoimi przemyśleniami odnośnie treści poruszonych w wierszu. Opowiedziały jak one dbają o środowisko poprzez segregowanie odpadów, sprzątanie śmieci, dbanie o czystość swego najbliższego otoczenia.
Następnie dzieci podzielone na grupy rozwiązywały ekotest. Musiały odpowiedzieć na pytania odnośnie zachowania się w groźnych sytuacjach takich jak pożar, znalezienie trującego grzyba czy porzuconej szklanej butelki. Wszystkie grupy znały odpowiedzi na pytania, dlatego bardzo dobrze rozwiązały test.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem.
Zajęcia odbyły się we współpracy ze świetlicą w Szkole Podstawowej nr 3 i paniami Jolantą Paruk, Danutą Szczesiul i Ewą Harasimowicz.