Byliśmy na Jasnej Górze

W sobotę 3 maja uczniowie naszej szkoły na zaproszenie Starosty Powiatu Sokólskiego wzięli udział w Pielgrzymce Rodzin Ofiar Obławy Augustowskiej na Jasną Górę. Pod opieką nauczycielki historii Pani Moniki Klim sześcioro uczniów szkolnego Koła Miłośników Historii wspólnie z innymi pielgrzymami m.in. z Sokółki, Suwałk, Augustowa, Sejn i Gib udziałem we Mszy Św. celebrowanej przez arcybiskupa Józefa Michalika, uczciło ofiary sowieckiego pogromu na Polakach w lipcu 1945 r.  Po Mszy św. odsłonięto i poświęcono tablicę dedykowaną ofiarom Obławy Augustowskiej, ufundowaną jako wotum rodzin ofiar Obławy,  która została umieszczona w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. Pomimo panującego chłodu i ciągle padającego deszczu wrażenia i przeżycia były ogromne.