Biblioteka dla Niepodległej

Biblioteka dla Niepodległej – 7 listopada 2018 r.

W ramach współpracy z Filią Biblioteczną Nr 1 w Sokółce, która realizuje projekt ph. „Biblioteka dla Niepodległej”, 7 listopada bibliotekarki odwiedziły dzieci ze świetlicy przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Sokółce. Zajęcia rozpoczęły się od lektury. Tym razem, było to krótkie opowiadanie Wojciecha Widłaka „Komendant Wolnej Polski”. Książka opowiada o walce o wolność Polski i o życiu Józefa Piłsudskiego. Dzieci z uwagą wysłuchały treści oraz żywo o niej dyskutowały.
Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie w grupach krzyżówki z wiedzy o Polsce. Każda z grup z wielkim zaangażowaniem podjęła próbę odpowiedzi na pytania i odnalezienia ukrytego w niej hasła.
Ostatnim elementem zajęć było wykonanie przez uczniów biało-czerwonych wstążek z napisem NIEPODLEGŁA. Uczniowie zobowiązali się do zabrania ich ze sobą na obchody 100 rocznicy odzyskania Niepodległości w szkole.
Zajęcia przeprowadziły bibliotekarki: Krystyna Marcinkiewicz i Iwona Oleńska, serdecznie dziękujemy.