„Bezpieczna droga do szkoły”

„Bezpieczna droga do szkoły” – 27 września 2017 r.

Stałym elementem działań „Bezpieczna droga do szkoły” jest zapraszanie policjantów na spotkania z rodzicami oraz na lekcje wychowania komunikacyjnego z dziećmi. Zajęcia z policjantem są dla dzieci zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Nie do przecenienia jest wiedza funkcjonariuszy z „drogówki”, którzy poza omówieniem najważniejszych przepisów, potrafią udzielić dzieciom porad praktycznych oraz wskazać najbardziej niebezpieczne miejsca w rejonie szkoły. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.
W tym roku szkolnym do działań policyjnych włączyła się hurtownia materiałów budowlanych psb „Mrówka”. 27 września obyło się spotkanie uczniów klasy pierwszej z pracownikiem KPP w Sokółce oraz sympatyczną „Mrówką”, w trakcie którego dzieci przypomniały zasady właściwego poruszania się po drogach. Na zakończenie zajęć otrzymały elementy odblaskowe i słodycze.