Andrzejkowe wróżby

Andrzejkowe wróżby – 30 listopada 2017 r.

W naszej szkole andrzejki to już tradycja. Ten dzień jest zawsze pełen radosnych zabaw i wróżb, z których dzieci mogą poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Tak też było i w tym roku. Andrzejkowe spotkanie rozpoczęły uczennice gimnazjum, występujące w roli wróżek, od przypomnienia historii tego starego, ludowego zwyczaju. Potem przyszedł czas na wróżby. Choć wszyscy traktowali je z lekkim przymrużeniem oka, to cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Dziewczęta mogły poznać imię swojego przyszłego wybranka, chłopcy wybranki. Było wróżenie z kart, losowanie przepowiedni z kapelusza, poznawanie zawodu na podstawie przedmiotu, odkrywanie magicznych kubków. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Atmosferę podkreślała piękna dekoracja oraz wspaniałe przebrania niektórych dzieci. Pod koniec spotkania wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Zabawa była doskonała, aż żal było wracać do szkolnych obowiązków. Uroczystość przygotowali nauczyciele świetlicy.