Andrzejki 2023 klasy I -III

Andrzejki 2023 – 28 listopada 2023 r.

Dziś w naszej szkole z inicjatywy nauczycieli świetlicy, odbyło się andrzejkowe spotkanie. Do wspólnej zabawy i wróżb zaproszono dzieci z klas I-III oraz uczniów korzystających z opieki w świetlicy. W pięknie udekorowanej salce na gości oczekiwały wróżki i wróżbici z klasy 7a – członkowie koła PCK, którzy przybliżyli historię tej ludowej tradycji oraz przygotowali wiele ciekawych wróżb. Dzieci były bardzo ciekawe co ich czeka w przyszłości i chociaż to tylko zabawa, to wrażeń nie brakowało. Na zakończenie każdy dostał słodki upominek. Dzisiejsze andrzejki pokazały, że szacunek dla tradycji i obrzędów ludowych można doskonale połączyć z inspirującą zabawą, pozwalającą przenieść się w świat marzeń i fantazji.