Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja – 8 maja 2018 r.

We wtorek w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie szkoły podstawowej oraz gimnazjum przybyli na uroczystość z przypiętymi biało-czerwonymi kotylionami, co podkreśliło wagę tego wydarzenia i było symbolem patriotyzmu. Młodzież pod kierunkiem pani Katarzyny Daszuta zaprezentowała program słowno-muzyczny, który był cenną lekcją przeszłości Polski. Treści zawarte w scenariuszu przybliżyły okoliczności powstania tego ważnego dokumentu, twórców tej ustawy i jej główne postanowienia. Uczniowie wysłuchali komentarzy historycznych, recytowanych utworów lirycznych poświęconych wydarzeniu i pieśni patriotycznych.