Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 16 listopada 2023 r.

W dniu 16 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Część artystyczną przygotowała p. Dorota Zalewska wraz z uczniami klasy 6a. Apel przede wszystkim miał przypomnieć trudne karty z historii Polski, a także wzbudzić w nas refleksję i zadumę. Uczył, że należy pielęgnować wartości patriotyczne i pamiętać o walkach Polaków, którzy własną krwią i ofiarą życia wywalczyli wolność i suwerenność swojej Ojczyzny. Tematyczne wiersze były przeplatane pieśniami z początków niepodległości w wykonaniu Zespołu Muzycznego kierowanego przez p. Iwonę Słoma. Taniec z flagami wykonały dziewczynki z klas trzecich, przygotowane przez p. Barbarę Chancewicz. Niezwykle wzruszający był występ uczniów klas pierwszych i drugich, którzy z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem zaśpiewali piosenkę „Moja Ojczyzna”.

ZOBACZ: Rozkwitały pąki białych róż

ZOBACZ: Rota

ZOBACZ: Taniec z flagami