Agnieszka Ancypo na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu

Świetne starty Agnieszki Ancypo na Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu w Lublinie – 3 – 5 marca 2017 r.

W dniach 3-5 marca uczennica naszej szkoły Agnieszka Ancypo, reprezentująca klub UKS Omega Sokółka, wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych 14-latków w Lublinie. Jak się okazało, była to największa impreza tego typu w historii. W zawodach startowała rekordowa ilość 681 zawodników ze 156 klubów z całej Polski. Były to pierwsze zawody rangi mistrzowskiej dla naszej młodej pływaczki. Mogła ona przekonać się, jak wygląda rywalizacja na najważniejszych zawodach z najlepszymi zawodnikami w kraju. Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że podczas imprezy padło pięć rekordów Polski juniorów. Zawody odbywały się na zasadzie porannych eliminacji i wieczornych finałów. Każdy zawodnik miał prawo do pięciu startów indywidualnych w ciągu trzech dni.
W tej zaciętej walce o jak najwyższe lokaty Agnieszka spisała się znakomicie. Czterokrotnie zakwalifikowała się do finałów B Mistrzostw Polski /walka o miejsca od 11 do 20/. Zajęła ostatecznie: 15. miejsce w Polsce na dystansie 100m stylem dowolnym /na 170 zawodniczek/, 18. miejsce na 100m stylem zmiennym, 19. miejsce na 50m stylem dowolnym /na 180 zawodniczek/ i 20. miejsce na 50m stylem motylkowym. O bardzo wyrównanej rywalizacji świadczy fakt, że Agnieszce do dostania się do finałów A /czołowej dziesiątki/ zabrakło na 50m stylem dowolnym 0,3s, na 100m stylem dowolnym 0,7s zaś na 50m stylem motylkowym 0,4s. Występ Agnieszki był najlepszym wynikiem na Mistrzostwach Polski w krótkiej historii klubu UKS Omega oraz najlepszym osiągnięciem w historii startów zawodniczek z Sokółki, jeżeli chodzi o ilość występów w wyścigach finałowych podczas jednej imprezy rangi mistrzowskiej. Wyniki te dają duże nadzieje na przyszłe starty naszej uczennicy.
Mistrzostwa Polski dla młodych pływaków były okazją do poznania swoich rówieśników z całego kraju i wymiany doświadczeń na temat swojej pływackiej pasji. W Lublinie można było spotkać się z aktualnie najlepszą polską zawodniczką Aleksandrą Urbańczyk, która jest wielokrotną mistrzynią Polski oraz mistrzynią Europy w stylu zmiennym oraz grzbietowym.