Agnieszka Ancypo najlepszą pływaczką w regionie

Agnieszka Ancypo najlepszą pływaczką w regionie

W dniu 31 maja 2014r. w Bielsku Podlaskim odbył się Ogólnopolski Drużynowy Wielobój Pływacki dzieci 10- i 11-letnich. Były to najważniejsze zawody pływackie w sezonie, a przy tym korespondencyjne Mistrzostwa Polski na szczeblu regionów. W zawodach stratowało ponad 170 najlepszych zawodników z klubów pływackich z Suwałk, Białegostoku, Łomży, Augustowa, Ostrołęki, Wyszkowa, Sokółki, Hajnówki oraz Bielska Podlaskiego.

W zawodach tych uczennica naszej szkoły, Agnieszka Ancypo reprezentująca klub UKS Omega Sokółka, zdobyła 4 medale. W bardzo wyrównanych i emocjonujących pojedynkach wywalczyła złote krążki na dystansach: 200m stylem dowolnym oraz 200m stylem zmiennym, srebrny krążek na 50m stylem motylkowym (ustanawiając nowy rekord klubu) oraz brązowy na 100 m stylem dowolnym. Jest to olbrzymi sukces naszej uczennicy.

Agnieszka trenuje pływanie od 2 lat i pomimo tak krótkiego okresu jest już utytułowaną zawodniczką oraz wielokrotną medalistką zawodów na szczeblu międzynarodowym, ogólnopolskim oraz regionalnym. W grudniu 2013r. została najlepszą zawodniczką Mistrzostw Podlasia w pływaniu w roczniku 2003. W bieżącym roku stanęła na podium rozgrywanych w Warszawie Ogólnopolskich Zawodów Pływackich ,,Od młodzika do olimpijczyka”. W tegorocznych startach imprez różnej rangi Agnieszka zdobyła już w sumie 16 medali.

Sukces nie przychodzi jednak łatwo. Pływanie bowiem to trudny i wymagający sport. Nasza uczennica trenuje 6 razy w tygodniu po 1,5 godziny (w tym dwa razy o 6.00 rano). Na jednym treningu przepływa około 5 kilometrów, czyli 200 długości basenu.

Linki do startów Agnieszki w Bielsku Podlaskim:

Więcej na stronie www.uksomega.sokolka.pl