Agnieszka Ancypo mistrzynią Podlasia w pływaniu

Agnieszka Ancypo mistrzynią Podlasia w pływaniu

W dniach 5 – 6 grudnia 2014r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Podlaskiego w pływaniu o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk. W dwudniowych zmaganiach wzięło udział ponad 400 zawodniczek i zawodników z 11 klubów naszego województwa. Były to najważniejsze zawody pływackie w tym roku o zasięgu regionalnym, wieńczące pływacki sezon.
Agnieszka Ancypo startująca w barwach klubu UKS Omega Sokółka sięgnęła po tytuł mistrzyni Podlasia. Uczennica naszej szkoły zdominowała rywalizację wśród dziewcząt z rocznika 2003, zdobywając 4 złote medale na dystansach 50 m, 100 m i 200 m stylem dowolnym oraz 200 m stylem zmiennym. Przy tym we wszystkich wyścigach w stylu dowolnym pobiła rekordy klubu, zaś na 200 m stylem zmiennym ustanowiła nowy rekord województwa. Agnieszka wygrała również w klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę w swoim roczniku. To nie jedyne osiągnięcia naszej uczennicy w tym sezonie. Agnieszka zwyciężyła też regionalną rywalizację wśród 11-latków w Ogólnopolskim Sprawdzianie Wszechstronności i Wytrzymałości Stylowej 11- i 12-latków, który odbył się na sokólskim basenie w dniu 22.11.2014 r.
W Mistrzostwach Województwa Podlaskiego świetnie spisały się również pozostałe uczennice naszej szkoły trenujące w klubach UKS Omega oraz UKS Batory.
Bardzo dobry występ w roczniku 2002 zanotowała Gabriela Poczobutt Odlanicka, która uzyskała wysokie 5. miejsce na 50 m stylem klasycznym oraz 6. na 100 m stylem klasycznym.
W roczniku 2004 dzielnie walczyła Gabriela Kuklik, która uzyskała 10. lokatę na 100 m stylem grzbietowym.
W kategorii wiekowej rocznik 2005 i młodsi z bardzo dobrej strony pokazały się Iga Kuklicz i Natalia Szumiło. Iga zajęła 6. miejsce na 50 m stylem dowolnym oraz 7. na 50 m stylem klasycznym, natomiast Natalka była 10. na 50 m stylem dowolnym. Są to bardzo dobre rezultaty biorąc pod uwagę fakt, że obie dziewczynki były o rok młodsze od pozostałych zawodniczek.