Wizyta na Litwie

Wizyta na Litwie – 18 grudnia 2013 r.
18 grudnia grupa uczniów i nauczycieli naszej szkoły złożyła wizytę w Gimnazjum „Żejmiana” w Podbrodziu na Litwie. Spotkanie to odbyło się w ramach współpracy pomiędzy szkołami. Okazją stały się Jasełka Bożonardzeniowe. Kolędy, wiersze, inscenizacje zaprezentowane przez uczniów z Litwy wywarły na nas duże wrażenie. W podziękowaniu za zaproszenie i serdeczne przyjęcie wręczyliśmy na ręce pani dyrektor Katarzyny Maciusowicz podarunki – własnoręcznie wykonane bombki choinkowe, ponad 300 upieczonych przez siebie pierników, albumy, kalendarze, makowce zakupione przez pana Jerzego Awdzieja i ufundowane przez Wicemarszałka Województwa Podlaskiego pana Mieczysława Baszko piłki oraz zestawy do badmintona. Zwiedziliśmy szkołę i porozmawialiśmy z koleżankami z Litwy. Wspólna kolacja z tradycyjnymi polskimi i litewskimi potrawami zakończyła spotkanie. W drodze powrotnej zwiedziliśmy Wilno (kościół pw. Św. Piotra i Pawła, Stare Miasto z Ostrą Bramą). Mamy nadzieję, że takich spotkań będzie więcej (na Litwie i w Polsce), gdyż chcemy spotykać się z rówieśnikami z innych krajów, chcemy wspólnie bawić się, wymieniać doświadczenia i poglądy oraz zawiązywać przyjaźnie. Składamy podziękowanie dyrektorowi OSiR w Sokółce Panu Mirosławowi Bielawskiemu i skarbnikowi Rady Rodziców Panu Jerzemu Awdziejowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.