Zdrowe śniadanie

Zdrowe śniadanie – 13 kwietnia 2016 r.

W dniu dzisiejszym dzieci z klasy I a samodzielne przygotowały pyszne i zdrowe drugie śniadanie. Przed przystąpieniem do działań kulinarnych pierwszaki umyły ręce i przygotowały stanowiska pracy. Następnie wszyscy wspólnie przypomnieli sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się kuchennymi przyborami, zwłaszcza nożem. Można śmiało powiedzieć, że uczniowie zadanie wykonali doskonale: kanapki były nie tylko smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Nawet największe niejadki zjadały swoją porcję z apetytem, bo jedzenie lepiej smakuje, gdy się je samodzielnie przygotuje, ładnie poda i wspólnie spożywa. To była wspaniałą lekcja samodzielności, gotowania i wyrabiania zdrowych nawyków żywieniowych.