Zakochaj się w książce

Zakochaj się w książce – 13 lutego 2019 r.

13 lutego do świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 3 zawitała pani bibliotekarka z Filii Bibliotecznej Nr 1 na Osiedlu Zielonym. Tematem spotkania była miłość – do bliskich i do książek.
Na początku, tradycyjnie, dzieci wysłuchały opowiadania pt. „Nawet nie wiesz jak bardzo cię kocham” Sama McBratney’a. Po wysłuchaniu utworu wywiązała się dyskusja o tym, kogo można kochać, jak można okazywać uczucie i jaki rodzaj uczuć łączy bohaterów opowiadania.
Następnie pani bibliotekarka zadała dzieciom pytanie, czy wiedzą jak nazywa się osoba, która kocha książki i jak można nazwać inaczej miłość do książek. Dzieci wymyślały różne nazwy i doszły do wniosku, że każde z nich jest bibliofilem, gdyż kocha książki i dużo ich czyta.
Kolejnym etapem zajęć było wykonywanie kartek walentynkowych. Dzieci przyozdobiły swoje karki serduszkami i uzupełniły wyznaniami i życzeniami. Wszystkie kartki miały zostać przekazane dla adresatów.
Spotkanie zostało zakończone wspólnym zdjęciem i wręczeniem laurki zrobionej przez dzieci ze świetlicy.
Zajęcia prowadziła pani Krystyna Marcinkiewicz. Pomocą służyły panie – Ewa Harasimowicz, Jolanta Paruk i Danuta Szczesiul.