Zaczarowana zagroda

Zaczarowana zagroda – 2 marca 2019 r.

W dniu 2 marca dzieci z klasy 2 b wraz z wychowawczynią Panią Anną Bajeńską, na chwilę przeniosły się do ciekawego świata z aktualnie opracowywanej lektury pt. „Zaczarowana zagroda.” Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach poświęconych lekturze, układali wspólnie plan wydarzeń, tworzyli opis pingwina oraz dowiedzieli się, jak wygląda życie pingwinów i pozostałych zwierząt zamieszkujących ten niezwykły kontynent. W ramach zajęć rozwijających kreatywność, dzieci stworzyły swoją własną, klasową zaczarowaną zagrodę. Bardzo starannie wykonały swoje pingwiny, które wraz z wychowawczynią ustawiły w zagrodzie zrobionej z kostek cukru, na lądzie i górach lodowych. Ta przestrzenna praca plastyczna, zrobiona przez całą klasę jeszcze kilka dni będzie ozdobą naszej sali, ponieważ wiosna zbliża się wielkimi krokami i już mamy w planach kolejna wspólną, wiosenną dekorację.