Wycieczka do Warszawy –  26 listopada 2013
26 listopada 2013 uczniowie klasy 4 i 5 szkoły podstawowej udali się na wycieczkę do Warszawy. W podróż udali się wspólnie z uczniami SP w Boguszach. Wycieczka zorganizowana została przy współudziale Banku PKO, który sponsorował bilety wstępu do Centrum Nauki Kopernik..
Pierwszym punktem programu był pobyt w Centrum Nauki Kopernik. W Parku Odkrywców zobaczyliśmy eksponaty pokazujące związek nauki ze sztuką. Następnie sięgnęliśmy do korzeni cywilizacji a wystawa RE: generacja pomogła zrozumieć co dzieje się w naszych głowach. Poznawaliśmy nie tylko różnorodność Ziemi ale też badaliśmy co kryje kosmos. Poszczególne ekspozycje pozwoliły nam przekonać się jak cudowne są zdobycze cywilizacji oraz poznać i zrozumieć świat, w którym żyjemy.
Następnie udaliśmy się na ul. Woronicza 17, gdzie znajduje się Telewizja Polska. Mogliśmy tam zobaczyć pomieszczenia reżyserskie, pracownie dekoracji. Najbardziej podobała się nam wizyta w studiach telewizyjnych. Zobaczyliśmy jak w rzeczywistości wygląda studio, w którym nagrywany jest program na żywo pt. „Świat się kręci” prowadzony przez panią Agatę Młynarską. Następnie gościliśmy w studiu „Pytania na śniadanie”, gdzie siedząc na kanapach poczuliśmy się jak goście programu.
Na koniec wycieczki udaliśmy się na Stare Miasto, by móc podziwiać zabytki związane z historią Polski. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, kolumnę króla Zygmunta III Wazy, bazylikę św. Jana Chrzciciela oraz pomnik Syreny na rynku Starego Miasta, pomniki Jana Kilińskiego i Małego Powstańca. Wycieczkę zorganizowały panie Teresa Zagumna i Małgorzata Chociej a o bezpieczeństwo uczniów dbały też panie Monika Klim i Justyna Woronko.