Wycieczka do Warszawy – 7 grudnia 2016 r.

W dniu 1 grudnia 2016 r. uczniowie klas IV- VI Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sokółce wraz z opiekunami: Elżbietą Król, Andrzejem Ignatowiczem, Małgorzatą Zieziula i Anną Tokarzewską byli na wycieczce w Warszawie. W czasie wycieczki dzieci odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, gdzie poznawały prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Następnym punktem programu było zwiedzanie Telewizji Polskiej i unikatowa możliwość poznania sekretów powstawania ulubionych programów telewizyjnych, wizyta w studiach telewizyjnych i pomieszczeniach reżyserskich. Następnie dzieci zobaczyły Stadion Narodowy, gdzie z tarasu widokowego mogły podziwiać ogrom obiektu i wyczyny łyżwiarzy. Ostatnią atrakcją była wizyta w Pałacu w Wilanowie i udział w wystawie plenerowej „Królewski Ogród Światła”, w ramach której tysiące kolorowych diod ułożone są w finezyjne kształty. Uczniowie odbyli spacer po Magicznym Ogrodzie Króla, w którym ułożone ze świateł barokowe rośliny są większe niż ludzie, a w Ogrodzie Wyobraźni czekały na nie niezwykłe pokazy łączące światło z muzyką klasyczną. Tuż przy pałacu, na Złotym Dziedzińcu była zaprzężona w sześć koni królewska karoca, która czekała na nasze ” księżniczki i książęta”, aby wsiedli do niej i zrobili sobie zdjęcie.
Wyjazd był wyjątkowo udany i dostarczył uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.