Wycieczka do Białegostoku

Wycieczka do Białegostoku – 10 grudnia 2013 r.
10.12.2013 uczniowie klas 4-6 SP udali się wraz z uczniami z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej w Boguszach na wycieczkę do Białegostoku. Celem naszego wspólnego wyjazdu było obejrzenie widowiska Moskiewskiej Rewii Na Lodzie pt. „Śpiąca Królewna” na motywach baśni Ch. Perraulta. Występ młodych artystów zadziwił wszystkich widzów. Dali oni prawdziwy popis umiejętności łyżwiarskich i aktorskich. Wielokrotnie wstrzymywaliśmy oddech podczas wykonywanych ewolucji. Ogromne wrażenie zrobiły na nas przepiękne kostiumy i choreografia Olgi Kondraszowej a także efekty pirotechniczne. Następnie udaliśmy się do Muzeum Medycyny i Farmacji UMB. Zobaczyliśmy tam jak dawniej wyglądały gabinety lekarskie i narzędzia medyczne. Sprawdziliśmy jak działa 90-letni stetoskop, wiertło do borowania zęba napędzane nogą, sprawdziliśmy wzrok i samodzielnie wykonaliśmy tabletkę w dawnej aptece. Na pamiątkę pobytu w muzeum wszyscy otrzymali gipsowy odlew szczęki, który samodzielnie wykonaliśmy. Na koniec zwiedziliśmy Pałac Branickich i poznaliśmy historię rodu. Zobaczyliśmy jak obecnie wygląda aula, w której studenci Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku mają wykłady oraz czytelnie. Może w przyszłości niektórzy z nas powrócą tam jako studenci. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał mimo mroźnej pogody. O nasze bezpieczeństwo dbały panie Małgorzata Chociej, Małgorzata Sztukowska, Monika Klim i Jolanta Dąbrowska.