„What song is it ?”

Walentynkowe „What song is it ?” – 13 lutego 2015 r.

Dziś w ZSO na Osiedlu Zielonym odbyła się II edycja cyklicznego (miejmy nadzieję) konkursu z okazji sobotnich Walentynek, zatytułowanego „What song is it ?” Konkurs zorganizowany przez anglistów panią Kasię Chociej i pana Sławka Rochalskiego oparty został na formule znanego programu muzycznego prowadzonego przez Roberta Janowskiego „Jaka to melodia?” Piosenki do konkursu zostały dobrane tematycznie, a tematem przewodnim wszystkich prezentowanych utworów była oczywiście MIŁOŚĆ. W konkursie udział wzięło 5 zespołów z gimnazjum reprezentowanych przez klasy I a, I b, II a, III a i III b, i jeden zespól ze szkoły podstawowej reprezentowany przez klasę VIa. Zadaniem uczestników było odgadnięcie nazwy piosenki oraz wykonawcy po wysłuchaniu 20 sekundowego fragmentu. Muzyczna biblioteka była dość bogata bo składała się z około 80 piosenek. Wybierano utwory znane i popularne wśród młodzieży, choć też nie zabrakło klasyki gatunku, piosenek które pamiętają nasi rodzice i dziadkowie: Elvis Presley „Love me tender”, Nat King Cole „When I fall In love”, Joe Cocker „You are so beautiful”, Elton John „Can you feel the love tonight”, czy George Michael z Careless Whispers”.
Ciekawym przerywnikiem pomiędzy trzema rundami konkursowymi były występy szkolnych wokalistek: Martyny Kułak z klasy III a gimnazjum i Julii Borowskiej z klasy I b gimn. Martyna zachwyciła publiczność brawurowym wykonaniem piosenki Bruno Marsa „When I was your man”, oraz równie niesamowitą interpretacją piosenki Joe Legend’ea „All of me” (a swoją drogą zdolna mamy młodzież), za co otrzymała owacje na stojąco od zgromadzonej publiczności.
Julia Borowska stworzyła niepowtarzalny klimat czarując głosem publiczność w piosence Whitney Houston „I will always love you”. Kunszt wykonawczyni został doceniony gromkimi brawami również w piosence Celine Dion „My heart will go on”.
W przerwach pomiędzy piosenkami uczennice klasy III b Ewa Kowalczuk i Natalia Żółtko prezentowały wiersze i rymowanki o miłości ułożone przez naszych gimnazjalistów. Oto próbki:
„Miłość niczym rozweselający gaz
Niczym płomień, który jeszcze w ludzkości nie zgasł
Niczym woda dająca życie
Niczym słońce wschodzące o świcie
Niczym kwiaty kwitnące na łące
Dziwne uczucie szczęście dające (Kuba Kozłowski i Maciek Żuk z klasy II b gimn.)
„Miłość raz uskrzydla, a raz jak morderca rani nasze serca” ( Artur Lingo, Erwin Szumiński, kl II a )

Po zaciętej rywalizacji w rundzie finałowej, której nie rozstrzygnęła nawet dogrywka, zwycięstwo przypadło w udziale dziewczętom z klasy III a i III b gimnazjum w składzie:
Klasa III a (Orange Team): Asia Garbaczewska, Martyna Kułak, Dominika Krawel
Klasa III b (Green Team): Ewa Kowalczuk, Ola Parchanowicz, Natalia Żółtko
Nagrody w postaci „wilczych biletów „ do wykorzystania na najbliższym sprawdzianie z angielskiego.