Walentynkowa V edycja Konkursu „What song is it”

Walentynkowa V edycja Konkursu „What song is it” – 14 lutego 2018 r.

Walentynki czyli coroczne święto zakochanych były uroczyście obchodzone w Szkole Podstawowej nr 3. Oprócz tradycyjnej „Poczty walentynkowej”, zorganizowanej przez Samorząd Szkolny, która dostarczyła uczniom wielu wrażeń, nie mniejszej dawki emocji dostarczyła V edycja Konkursu „What song is it”, zorganizowana i przygotowana jak co roku przez nauczycieli anglistów z naszej szkoły. Konkurs wzorowany na popularnym programie muzycznym „Jaka to melodia” prowadzonym przez Roberta Janowskiego. W konkursie wzięli udział uczniowie klas VI i VII szkoły podstawowej, oraz klasy II i III gimnazjum. Konkurs polegał na odgadnięciu tytułu i wykonawcy utworu po usłyszeniu kilku początkowych taktów utworu. Organizatorzy przygotowali około 100 piosenek, których tematem przewodnim była miłość. Trzeba przyznać, że uczestnicy konkursu wykazali się profesjonalną niemal wiedzą, w większości bezbłędnie odgadując usłyszane utwory i wykonawców. Po zaciętej rywalizacji zwyciężyła klasa III a gimn. w składzie: Karolina Borowska, Kinga Matuk, Emilia Puciłowska. II miejsce przyznano klasie IIa gimnazjum: Agnieszka Ancypo, Zuzanna Woronowicz, Szymon Dowgiert. Natomiast zaszczytne III miejsce zajęli reprezentanci klasy VII SP: Julia Sadowska, Oliwia Fiłoń i Maciek Trzasko Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok.