VI Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem

VI Międzyszkolny Konkurs Czytania ze Zrozumieniem – „Wiem co czytam” – 18 maja 2017 r.

Czytanie ze zrozumieniem ma we współczesnym świecie bardzo duże znaczenie i jest niewątpliwie przepustką do sukcesu na każdym poziomie nauczania. W przyszłości wymagania stawiane tej kompetencji edukacyjnej będą się zwiększać, dlatego ważne jest, by kształtować ją od pierwszych lat nauki. Z tego też powodu w Zespole Szkół Ogólnokształcących na Osiedlu Zielonym odbył się dziś VI Międzyszkolny Konkurs Czytanie ze Zrozumieniem „Wiem, co czytam”. Organizatorzy – nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy – gościli 40 uczniów z siedmiu szkół podstawowych miasta i gminy SokółJka. Gościem specjalnym był pan Burmistrz Adam Kowalczuk, który powitał uczestników turnieju i pogratulował awansu ze swoich szkół. Uczniowie musieli najpierw samodzielnie przeczytać tekst, następnie wykonać szereg zadań sprawdzających stopień jego rozumienia oraz zinterpretować niektóre fragmenty. Wynik rywalizacji przedstawiają się następująco:

Klasy pierwsze:
I miejsce: Adam Januszkiewicz SP 1
II miejsce: Aurelia Pigiel ZSI
III miejsce: Damian Piskurewicz ZSO, Maciej Sawicki Bogusze, Łukasz Szydłowski ZSI
Klasy drugie:
I miejsce: Magdalena Wiszowata ZSO, Milena Wróblewska Stara Rozedranka, Nikola Żukiewicz ZSI
II miejsce: Natalia Kucharewicz Stara Kamionka, Dominik Wojdałowicz ZSI
III miejsce: Jan Zajkowski SP 1
wyróżnienia: Ksawery Dykiel SP 1, Oliwia Borys Malawicze Dolne, Mateusz Czajkowski Malawicze Dolne
Klasy trzecie:
I miejsce: Zuzanna Sawoń ZSO, Dominika Sołtan ZSO
II miejsce: Adrian Druć SP 1, Zuzanna Hawryłko ZSI
III miejsce: Patrycja Pawłowska ZSO
wyróżnienia: Olga Kozakiewicz SP 1, Wiktoria Minczewska SP 1, Natalia Możejko Stara Rozedranka, Oliwia Awdziej ZSI, Blanka Wojdałowicz ZSI

Prace dzieci sprawdzało jury w składzie: SP 1 – Anna Zys, Paula Dowgiert, ZSI- Renata Tołłoczko, Monika Majorek, ZSO – Barbara Chancewicz, Dorota Kamińska, Zofia Kowalczuk, Teresa Barbara Borowska, SP Kamionka Stara – Katarzyna Rabiczko, SP Malawicze Dolne – Ewa Ancypo, SP Rozedranka Stara – Barbara Możejko, Barbara Rutkowska, SP Bogusze – Justyna Kondrat.

W czasie, kiedy komisja oceniała prace, dzieci miały słodki poczęstunek, po którym obejrzały przedstawienie „Kopciuszek” w wykonaniu młodzieży z Koła Teatralnego, prowadzonego przez panią Dorotę Zalewską.

Uczniowie w nagrodę otrzymali dyplomy, książki, gadżety, słodycze, a to wszystko dzięki hojności i życzliwemu wsparciu sponsora Burmistrza Sokółki.

Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy wielu niezapomnianych chwil przy czytaniu książek. Do zobaczenia za rok!