V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone” 29 kwietnia 2015 r.

W dniu 29 kwietnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Anglojęzycznej „Music zone”. W tegorocznej edycji wzięło udział 54 wykonawców z pięciu szkół podstawowych: Sokółki, Geniusz, Bogusz, Starej Rozedranki oraz Starej Kamionki. Młodzi artyści występowali solo i w duetach w dwóch kategoriach: klasy I-III i IV-VI. Jury w składzie Ewa Dębko (SP 3), Ewa Głażewska (Gimnazjum nr 1) i Marta Iłenda (ZSI) w ocenie brało pod uwagę następujące elementy: czystość intonacji i prawidłową emisją głosu, właściwą wymowę w języku angielskim oraz ogólny wyraz artystyczny. Trzeba przyznać, że poziom występów był bardzo zróżnicowany i wśród młodych wykonawców można było dostrzec wzrastające talenty muzyczne. Ważny jest też sam udział w występie, zamiłowanie do śpiewu i opanowanie tremy, która zwłaszcza dla najmłodszych piosenkarzy bardzo dawała się we znaki. Po naradzie jury nagrodziło następujących wykonawców:
Nagrodę „Grand prix” otrzymał Mateusz Zalewski z SP 3 za perfekcyjne wykonanie utworu „Don’t cry” i własny akompaniament na instrumencie klawiszowym.
Soliści w kategorii klas I-III:
I miejsce Julia Anastazja Dębko, SP 3
II miejsce Małgorzata Piasecka, ZSI
III miejsce Weronika Bergiel, ZSI
Soliści w kategorii klas IV-VI:
II miejsce Aleksandra Krawel, SP1
III miejsce Aniela Sienkiewicz ,SP Geniusze
III miejsce Magdalena Makara, SP1
Duety w kategorii Klas I-III:
II miejsce Dominika Kieda i Zuzanna Białous, SP Stara Rozedranka
III miejsce Karolina Zalewska i Amina Nahili, SP3
III miejsce Anna Julia Łowczecka i Gabriela Nowik, SP Stara Kamionka
Duety w kategorii klas IV-VI:
I miejsce Gabriela Kwasowska i Gabriela Mozolewska, SP1
II miejsce Paulina Rećko i Maja Garkowska, ZSI
III miejsce Antoni Chomutnik i Nicolas Wierzbicki, SP3
Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów: Burmistrza Sokółki, firmy Metal-Fach, firmy GENES, Zakładu Wydobycia Kruszywa H.A. Czarneccy oraz wydawnictw Mcmillan i Oxford. W przerwach konkursu wystąpiła Martyna Kułak, uczestniczka i laureatka pierwszej edycji konkursu, a obecnie uczennica klasy III Gimnazjum w ZSO, która zachwyciła wspaniałą interpretacją piosenek „Halleluja”, „Then I was your man” i „All of me”. Organizatorzy konkursu – nauczyciele angliści ZSO: Katarzyna Chociej i Sławomir Rochalski- składają serdeczne podziękowania sponsorom oraz nauczycielom, którzy przygotowali swoich uczniów do występu.

zobacz film