Turniej szachowy o Puchar Dyrektora ZSO

Turniej szachowy gimnazjum o Puchar Dyrektora ZSO 29 maja 2014 r.

29.05.2014 r. uczniowie Gimnazjum nr 2 walczyli o zwycięstwo w turnieju szachowym o Puchar Dyrektora ZSO.
W zawodach wzięło udział 36 uczniów. Zawodnicy wystartowali w 7 rundach (system szwajcarski) grając w tempie 15 minut na zawodnika (max. długość partii 30 min.). W zawodach wzięli udział najlepsi zawodnicy turnieju rozegranego w szkole podstawowej. Zwyciężczynią turnieju została Aleksandra Kozaczyńska, która wygrała wszystkie partie rozegrane w ramach turnieju. Niespodzianką jest II miejsce Julii Borowskiej – uczennicy szkoły podstawowej (brawo).
Uczniowie naszej szkoły zdobyli nowe umiejętności, pomagając w przeprowadzeniu turnieju.
Bartłomiej Klim, Paweł Gliński oraz Magdalena Tur byli sędziami rundowymi tego turnieju.
Wyniki:
1. Aleksandra Kozaczyńska – kl. IIIa
2. Borowska Julia – kl. VIa (sp)
3. Kowalczuk Jacek – kl. IIb
4. Klim Bartłomiej – kl. IIIa
5. Kozłowski Rafał – kl. IIb
6. Gliński Paweł – kl. IIIa

Turnieju szachowego o Puchar Dyrektora ZSO 2014(SP+GIM)
• w zawodach szachowych wzięło udział 75 uczniów naszej szkoły
• w 2 turniejach zawodnicy rozegrali 540 partii szachowych
• przy szachownicach uczniowie grali 8 godzin ( 4sp +4gim)
• sędziami rundowymi w trakcie trwania turniejów byli: Bartłomiej Klim, Paweł Gliński oraz Magdalena Tur
Gratuluję zwycięzcom i wszystkim uczestnikom turnieju.
Jarosław Raczkowski