Teatr „Pod Orzełkiem”

„Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz o Warsie i Sawie” w wykonaniu Teatru Pod Orzełkiem – 26 listopada 2018 r.

Dziś dzieci z klas początkowych wzięły udział w przedstawieniu białostockiego Teatru pod Orzełkiem, który zaprezentował sztukę „Lekcja o Polsce, czyli bajka o Wiśle, legenda o smoku wawelskim oraz o Warsie i Sawie”. Główny bohater, profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprosił młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy. Teatralne czary zamieniły zamieniły profesora w małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odegrali legendę o Smoku Wawelskim oraz opowieść o powstaniu Warszawy. Na koniec dzieci dostały pracę domową, która zostanie sprawdzona za 20 lat- mają czytać bajki i legendy, zapamiętywać je i przekazać następnemu pokoleniu. Przedstawienie odbyło się w ramach projektu „Każde dziecko wiedzieć chce, co w księgarni dzieje się”, realizowanego w ramach programu „Partnerstwo dla książki” współfinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W projekcie bierze udział klasa IIa.