Akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości – 12 listopada 2014 r.

Dziś w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Uroczystość przygotowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i świetlicy, przy współpracy z Zespołem Muzycznym. Tegoroczne spotkanie miało nietypowy przebieg: opierało się głównie na wspólnym śpiewaniu piosenek o charakterze patriotyczno – wojskowym, powstałych w okresie zdobywania niezawisłości państwowej. Wyświetlany na ekranie tekst pozwolił wszystkim uczestnikom akademii- nauczycielom, uczniom i licznie przybyłym rodzicom – razem wykonywać tak znane i lubiane utwory jak „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Rozkwitały pąki biały róż”, czy „My, pierwsza brygada”. Słowo wiążące między pieśniami oraz scenki dramowe przygotowały dzieci z klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Na zakończenie pierwszaki wzruszyły i zachwyciły wszystkich wspaniałym wykonaniem krakowiaka – za ten taniec dostały burze gorących braw.